Po stopách světových válek ve SLOVINSKU

Vydejte se s námi slovinskými horami po stopách krutých bojů na Sočské frontě během 1. světové války a připomeňte si osud Slovinska za 2. světové války, kdy bylo okupováno Německem, Itálii a Maďar-skem. Kromě vojenské historie se kochejte přírodními krásami, cesta podél řeky Soči je jedním z velkých zážitků: Vysoké hory, údolí, na jejichž dně svítí zelená řeka, jeden z nejčistších toků střední Evropy.

Jen zpáteční noční přejezd!Je nám líto, ale zájezd již není možné objednat.
Pokud máte zájem napište nám a my Vám zašleme informace o následující sezóně.
ZájezdTermín
Slovinsko4.7. - 6.7. 2015


1. den - Odjezd z Brna 6:00 přes Rakousko a tunelem pod Karavankami do Slovinska. Projedeme známým lyžařským centrem Kranjska Gora, kde začíná vojenská silnice, kterou za 1. světové války budovali ruští váleční zajatci pro zásobování vojsk na řece Soči (známé také pod italským názvem Isonzo), kde byla v letech 1915-1917 rakousko-italská fronta. V bojích na této říčce v horách padlo, zmizelo nebo bylo zraněno na milión mladých mužů. Boje na Soči trvaly 29 měsíců, a patří nepochybně k nejtěžším válkám v horách v dějinách lidstva. Zastavíme se u Ruské kaple, postavené na památku ruských zajatců, kteří při stavbě silnice zemřeli. Přejedeme sedlo Vršič a pojedeme údolím řeky Soči, kde se zastavíme nejen u vojenských památek, ale i u přírodní zvláštnosti - velkého kaňonu řeky Soči. Den zakončíme v Kobaridu, známém pod italským jménem Caporetto z románu Ernesta Hemingwaye "Sbohem, armádo". V malebném městečku si prohlédneme velmi působivé muzeum 1. světové války, které získalo v roce 1993 cenu muzeí Evropské rady. Součástí návštěvy je i dokumentární film (v češtině) o historii z let 1915-1917. Navštívíme italskou kostnici nad městem, odkud je pěkný výhled na údolí Soči. Společná večeře v hotelu, nocleh.

2. den - Dopoledne navštívíme partyzánskou nemocnici Franja z 2. světové války ukrytou ve skalní soutěsce. Tento objekt byl zapsán do seznamu evropského kulturního dědictví a najdeme zde v dřevěných barácích vše, co bylo nutné k provozu nemocnice. Odpoledne přejedeme do Tolminu, největší obce horního toku řeky Soči. Kolem Tolminu vytvořila příroda mnoho vodopádů a propastí. U soutoku řeky Soči a říčky Tolminky si prohlédneme německou kostnici. Přejedeme k Tolminské soutěsce, zde jsou dvě možnosti pěších túr: Výstup cca 5 km (tam a zpět asi 3 hodiny) ke kostelu Javorca (převýšení asi 300 m), postavenému pro rakousko-uherské vojáky na sočské frontě se jmény padlých vojáků vypálených do vík od granátových beden. Kostel je vyzdoben znaky všech historických částí Rakouska-Uherska. Nebo turistika v krásné přírodě Tolminské soutěsky cca 2 hodiny – na obě túry je třeba mít vhodnou obuv. Návrat do hotelu, společná večeře, nocleh.

3. den - Ráno navštívíme muzeum pod širým nebem - rakouské opevnění Ravelnik - první linii sočské fronty a zastavíme se u rakouského vojenského hřbitova v Bovci. Přejedeme k rakousko-uherské pevnosti Kluže, kde je možné navštívit muzeum, případně vystoupat k ruinám pevnosti Hermann postavené na skále vysoké 60 m. Na cestě domů se zastavíme v Logu pod Mangrtom na vojenském hřbitově s pomníkem od Ladislava Kofránka z Prahy a u pevnosti v sedle Predil na slovinsko-italské hranici. Zpáteční cesta do ČR přes Itálii a Rakousko, návrat do Brna do 22:00.

Cena 4 460 Kč zahrnuje:
Dopravu zahr. autokarem, 2 noclehy se snídaní ve 2-3lůžkových pokojích s příslušenstvím v **hotelu, průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:
Cestovní pojištění, vstupné cca 15 €.

Podmínkou uskutečnění zájezdu je minimální počet 35 účastníků.
Fakultativní služby:
Komplexní pojištění 81 Kč
Příplatek za 1lůžk.pok. 480 Kč

Předběžná a nezávazná poptávka tohoto zájezdu e-mailem »


CK ALINEA
PhDr. Anna Bruzlová
Kobližná 19
602 00 Brno
(OD VICHR,
3. patro – výtah)

Tel./fax:
542 134 238 Mobil:
602 704 059
e-mail:
info@ckalinea.cz

www.ckalinea.cz

Otevřeno:
Pondělí až pátek:
10.00 – 16.00 hod
(v jinou dobu po domluvě)


Jsme členy:

Probíhá aktualizace stránek.

Dotazy ohledně zájezdů v roce 2015 rádi odpovíme telefonicky »

Nejlepší prodejce Neckermann na Jižní Moravě
Pojištění
ALINEA Voyages s.r.o.
pro případ úpadku


Jsme členem
Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Díky našim slevám
můžete s plným
komfortem cestovat levněji!
Na trhu působíme již
více než 20 let
a jsme členy profesního
"Klubu desátníků".
Klub desátníků
Nabízíme Vám
DÁRKOVÉ POUKÁZKY
v jakékoliv hodnotě na jakýkoliv zájezd.
Zajímavé odkazy

Partnerský WEB:
Lyžování Francie
Přechod na úvodní stránku:
Dovolená a poznávací zájezdy - nabídka
cestovní kanceláře
ALINEA Voyages


Copyright (c) Cestovní kancelář ALINEA Voyages, 2004-2014. Všechna práva vyhrazena.
Stránky jsou optimalizovány pro bezproblémový tisk.
Kontakt: info@ckalinea.cz